Olan Biten

Ziyaretçiler!!

Mart ayı başında annem ve babam bizi ziyarete geldiler! 😀

Zemanta Related Posts Thumbnail

Uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra havaalanında onları karşıladık ve eve geldik.  Doğal olarak 36 saattir uykusz oldukları için epey yorgundular.  Doğrudan eve gittik ve dinlendiler.  Sonraki iki günü de evi ve çevreyi gezerek geçirdik buranın saatine adapte olabilmeleri için.

İlk fırsatta da California şarabından test ettirdik onlara.  beğendiler galiba 😀

img_0292

 

İlk geldiklerinde henüz arabamız olmadığından genelde San francisco’ya BART ile inip toplu taşıma ile gidilecek yerleri gezdik.  Ama bizim bir tuhaf şansımız var, ne zaman turistik gezi yapalım desek hava kapatıyor ve yağmur yağıyor, bu defa da öyle oldu.  İlk gezi girişimimizde Fisherman’s Wharf tarafına giderek yağmur ve rüzgara karşı epey yürüttük onları.

dsc06590Elbette Çin mahallesine de gittik. 🙂

dsc06609

Annem çin mahallesindeki el işlerini çok beğendi.  Vitrindeki mermerden oyulmuş atlar ise favorisi oldu, kendisini alma şansımız olmadığından resmini çektik biz de.

img_0280

Bu arada araba alma girişimlerimiz sürüyordu, bu nedenle zaman zaman turist modunu bırakıp BART’a atlayarak epey bir yol gidip satılık arabaları incelemeye gittik.  Hatta almaya niyetlendiğimiz arabaları tamircilere götürürken de benimle geldiler.  Artık dönünce arkadaşları San Francisco’da nereye gittiniz diye sorduklarında “Sanayi mahallesine!” dememişlerdir umarım! 😛

Uzun aramalardan sonra daha önceki postta da anlattığım arabamızı aldık.  Arabayı alınca hazır annem babam da buradayken bol bol gezme fırsatımız oldu.

İlk olarak hem aabayı denemek hem de şehri panaromik olarak görmek için SF içincen geçen 49 mile scenic drive denen bir tur yaptık.  Yollardaki tabelaları takip ederek 49 mil (yaklaşık 80 km) süren bir şehir içi gezi yaptık.  Gene hava kötüydü tabi 🙂

dsc06658

Okyanus kıyısına da gittik, fırtınaya rağmen hem de!

img_0348

Bir hafta sonu hep birlikte kuzeye Santa Rosa’ya gittik.  Burada anne ve babamın üniversitede iken birlikte çalıştığı arkadaşlar Betsy ve eşi Bryan Harrel’i ziyaret ettik.  Betsy ve Bryan yıllarca dünyanın çeşitli ülkelerinde ingilizce öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olup kendi memleketlerine geri dönmüşler.  Hatta Bryan, bir ara İstanbul Robert Koleji’nde müdürlük yapmış.  Ben bu kadar entellektüel ve yaşam sevinci dolu iki insan görmedim, bizim yaşıtlarımız bile çok daha bezgin yaşamdan. Şu anda yaşlılar için özel hazırlanmış bir köyde yaşıyorlar, ortak yemek alanları, tiyatroları, kütüphaneleri var.  Birlikte çok keyifli vakit geçirdik, bize çeşit çeşit ilginç anılarını anlattılar.

dsc06703

Betsy’leri ziyaretten dönerken buradaki en beğendiğim yer olan Dünyanın Ucundaki Fener‘e  uğradık. 😀

dsc06724
Bonita Lighthouse

Havanın güzel olduğu bir günü yakalayarak SF’deki turist mekanlarına tekrar gittik, meşhur sokak tramvaylarına bindik, Fisherman’s Wharf’ta yengeç yedik…

 

img_0277

dsc06697

Son hafta sonumuzda ise Redwood Ağaçlarını görmeye gittik, ama bu bir başka post konusu 🙂

Annem ve Babam yaşadığımız yeri, evimizi, mahallemizi çok beğendiler.  Tam geldikleri zaman bütün çiçeklerin açtığı zamandı.  Yolda yürürken her tür çiçek ve ağaca takıldık. Babama buraya yerleşip bahçıvanlık yapmsanı önerdim, sanırım oldukça sıcak baktı bu öneriye 😀

img_0263

Bir ay keyifli geçince çabucak bitiyormuş.  Nisan ortasında anne ve babamı yolcu ettik Türkiye’ye.  Bir dahaki seneye biz de daha çok yer öğrenmiş olur, onları da yeni yerlere götürebiliriz umarım.

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.