Hakkımda

isil
“I used to be an adventurer like you .. Then I took an arrow to the knee.”

Merhaba,

Seyir Defterime hoş geldiniz. Bu site, kısmen başımdan, kısmen de aklımdan geçenleri derlediğim bir site.  Burada zaman zaman ciddi ve makale tadındaki yazılara rastlayabileceğiniz gibi, zaman zaman da sadece kendime not olarak yazdığım ve belki size anlamsız gelen yazıları bulabilirsiniz. Bazen içimden geldiği için politik, bazen ideolojik birşeyler yazabilir veya dün pişirdiğim yemeğin tarifini verebilirim. Baştan uyarıyorum!

Aslen İzmir’liyim. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, bir süre aktif hekimlik yaptım. Daha sonra İstanbul’a yerleştim ve sağlık sigortası sektöründe yöneticilik yaptım. 2008 yılında ise, eşim Cüneyt Özdaş ile birlikte tası tarağı toplayıp Amerika’ya yerleştik. Burada, Sağlık Yönetimi üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Ardından, San Francisco Bay Area’da proje yönetimi, sağlıkta kalite ve sağlık bilişimi üzerine danışmanlık yaptım ve araştırma görevlisi olarak çalıştım. 2014 yılı Ekim ayında beri, Stanford Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde klinik uygulamalardan sorumlu bilgi işlem direktörü olarak çalışıyorum.

İş dışında, çeşitli platformlarda yazı yazıyorum. Bunların başında, 2009 yılında kurduğum ve zamanla büyüyerek dokuz harika yazarı ile çeşitli bilim dışı iddiaları ve hurafeleri inceleyen Yalansavar sitesi var. Ayrıca  2017 yılında gitgite daha çok hoşume gittiğini keşfettiğim tıp ve bilim tarihine eğilen bir blog başlattım. Trepanasyon isimli bu bloga ait yazıları medium sayfasından okuyabilir, ya da gene Trepanasyon isimli twitter hesabından paylaştığım bilim tarihi konulu fotoğraf ve tivitleri okuıyabilirsiniz.
Bunlardan önce, aylık çevrimiçi bir bilim dergisi olan Açık Bilim‘de de yazarlık ve editorlük yapıyordum, burada da zamanında Açık Bilim’de yayınladığım makaleler olduğunu göreceksiniz.  Bir süre öncesine dek büyük bir keyifle TED Talks içinTürkçe çevirmenlik de yapıyordum, ama s, konuşmaların genel kalitesinin biraz düşmesinden ötürü o işe biraz ara vermiş durumdayım.

Eh, bütün bunlardan kalan zamanlarda da mümkün olduğunca yeni yerlere gidip görmeye çalışıyor, bol bol kitap okuyor, mutfağımda yemek yapıyor, bahçemde sebze meyve yetiştiriyor, arada da Witcher oynuyorum.

Bana ulaşabileceğiniz ortamlar:

İyi okumalar….

 

“Hakkımda” için 4 yorum

  1. Işıl Hanım Merhaba,

    İsmim Müjde. İstanbul’da yaşıyorum. Mordor, Mordor’lularındır başlıklı yazınızı okudum ve bayıldım. Benim şuanda yapmak istediğim şeyi yapmışsınız . Bende 2007 yılında dil öğrenmek amacı ile öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gittim 1 yıl kaldım ama sonra geri döndüm, iki sene önce evlendim. 1 Kasım seçim sonuçları mağlum çok üzgünüm yazacak birşey de bulamıyorum. Açıkçası özellikle bu seçimden sonra gözümü çok kararttım. Amerika’ya gidebilir miyiz acaba diye düşünüyorum, eşim ile de paylaştım bu konuyu, hatta green card başvurusunda bulunduk ama sonuçlar 2016 mayıs ayı gibi açıklanacak. İkimizin de uluslararası geçerlilikte mesleği var. Eşim bağımsız denetçi ( UFRS ) uluslararası denetim standartlarında firmaları denetliyor, ben ise özel bir şirkette dış ticaret sorumlusu olarak çalışıyorum. Hatta eşim Ağustos ayında iş için Amerika’ya gitti, o da çok beğenmiş. Amerika’ya yerleşmeye karar verirsek sizin düşünceniz nedir? Oturum izni ya da çalışma izni nasıl alabiliriz. Bize ne tavsiye edersiniz. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

    Şimdiden teşekkürler .

    İyi Günler.

    Beğen

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.